3 mar 2010

Zapraszamy wszystkich na kolejny Slam Poetry
XVIII TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA – JĘZYK I KULTURA

Każdy w życiu napisał choć jeden wiersz.
To jest czas i miejsce, by inni mogli go posłuchać.

SLAM POETYCKI
9 MARCA – 18:00
MAŁA SCENA KCK

Poezja to najlepszy sposób na wyrażenie siebie. By powiedzieć, jak bardzo wkurza nas dziura w drodze, jak cieszą sukcesy piłkarzy ręcznych. Poezja to nie rymowanie o miłości – to opowiadanie o WSZYSTKIM.

Na naszym SLAMIE możesz powiedzieć więc WSZYSTKO!!!

Wiersze razem z publicznością oceniał będzie
a po Slamie zauroczy wszystkich swoim recitalem

SZYMON ZYCHOWICZ

Ponadto w programie
wieczór autorski Dawida Majera
promujący jego tomik poezji
„Księga grawitacji”

ZAPRASZAMY!!!
Przewidziano atrakcyjne nagrody!!!

Zgłoszenia i informacje
Impresariat Kieleckiego Centrum Kultury
41 344 90 54
664 733 495

WSTĘP WOLNY

Szymon Zychowicz

Jest współzałożycielem m.in: Nocnego Bractwa Artystycznego (razem z między innymi Grzegorzem Halamą, Adamem Sztabą) oraz krakowskiego, studenckiego kabaretu "Zielone Szkiełko" (Robert Kasprzycki, Janusz Radek, Basia Stępniak-Wilk)

Komponuje muzykę i pisze własne teksty do niej, tworząc melancholijne piosenki, pełne słodko-gorzkiej tajemnicy.

Przez osiem lat był artystą krakowskiego kabaretu Piwnica pod Baranami. Wprowadzony przez Grzegorza Turnaua. Jako ostatni artysta młodego pokolenia otrzymał angaż od samego Piotra Skrzyneckiego.


Dawid Majer

Absolwent filozofii na Uniwersytecie Gdańskim. Poeta, publicysta i dziennikarz. W latach studenckich redaktor magazynu "Przesuw" i organizator wydarzeń literacko-muzycznych w Trójmieście związanych z tym pismem.

Wiersze publikował w "[fo:pa]", "Autografie", "Portrecie", "Toposie, "Migotaniach, przejaśnieniach" oraz "Wyspie". Publicystykę w "Biuletynie Fotograficznym" "Pomorskim Przeglądzie Gospodarczym", "Gazecie Wyborczej" oraz portalach internetowych ("charhizma presse", "yass.art.pl", "independent.pl", "lead.pl"). Jako dziennikarz współpracował z "Dziennikiem Bałtyckim".

Wyróżniony w XI konkursie im. Mieczysława Czychowskiego, laureat Turnieju Jednego Wiersza podczas IV Nadmorskiego Spotkania Poetów. Mieszka w Gdańsku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz